Wielka Sobota w Muzeum 2018

Tradycyjne święcenie pokarmów w zabytkowym otoczeniu już za nami. Tegoroczna edycja Wielkiej Soboty w Muzeum należała do udanych głównie dzięki łaskawej pogodzie oraz ogromnej liczbie uczestników. Uroczystego poświęcenia pokarmów dokonał ks. kanonik Jerzy Rybusiński proboszcz Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Augustyna Biskupa w Kurozwękach (diecezja sandomierska). Przy tej okazji, jak co roku, odbył się także konkurs na najbardziej tradycyjny koszyk wielkanocny w tym roku wyboru dokonały Aleksandra Traczyk – muzealnik z naszego Muzeum i Katarzyna Bobak – instruktor zespołu dziecięcego Majeranki.

Podczas tegorocznej edycji oprawę regionalną uroczystości zapewnili wychowankowie zespołu regionalnego Majeranki a całość poprowadziła Dorota Majerczyk etnomuzykolog, przewodnicząca rady muzealnej i wybitny regionalista.