Pierwszy koncert organowy w tym roku

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju wraz z Centrum Kultury, Sportu i Promocji Rabki -Zdroju zapraszają na I Gorczańskie Koncerty Organowe i Kameralne w Rabce-Zdroju. Nowy cykl organizowany pod patronatem Starosty Nowotarskiego rozpocznie koncert organowy w wykonaniu Silvio Notarbartolo (Włochy) w dniu 14.07.2022 o godzinie 17:00 w zabytkowym, drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny, w którym mieści się ekspozycja Muzeum.

Silvio Notarbartolo studiował u wielkiego mistrza Luciano Petrazzoni jednak w większości doskonalił swój warsztat samodzielnie. Jest fundatorem i Honorowym Prezesem Associazione Musica Sain’t Ambrogio w Zoagli w Ligurii – organizacja ta pozyskuje fundusze na restaurację zabytkowych organów.
Jest także autorem licznych transkrypcji barokowych na trąbkę i organy. Muzyk lubi być nazywany „amatorem” dobrej muzyki w literalnym tego słowa znaczeniu. Bowiem poprzez muzykę, z której sam czerpie maksymalną przyjemność, stara się przekazać swój entuzjazm także słuchaczom.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu został Wojciech Gracz.

bilet wstępu: 12 zł

Serdecznie zapraszamy!

image_pdfPobierz PDFimage_printWydrukuj PDF