Jarmark w Muzeum 2022

Muzeum im. Władysława Orkana, ma zaszczyt zaprosić na imprezę plenerową – „Jarmark w Muzeum”, który odbędzie się 22 lipca 2022 w godzinach 10:00-17:00, przy zabytkowym XVII wiecznym, drewnianym kościele. Doroczny jarmark uświetnia obchody odpustowe naszej Parafii pw. św. Marii Magdaleny od lat 60. XX w.

W programie tegorocznego Jarmarku w Muzeum kiermasz regionalny z lokalnym rękodziełem – rzeźba, malarstwo, zabawkarstwo ludowe, bibułkarstwo, rękawice furmańskie, biżuteria. Podczas imprezy plenerowej będzie można skosztować tradycyjnych potraw góralskich oraz wziąć udział w warsztatach dla dzieci prowadzonych przez rzemieślników i rękodzielników ludowych (zabawkarz, zielarz, itp.).

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia retro-pokazu na fotoplasikonie, czyli lustrzanym adapterze stereoskopowym, które zaprezentuje Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z kulturą Górali Zagórzańskich.