6. Marokańska Noc Muzeów już za nami

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów w skromnych progach naszego drewnianego kościółka zagościł klimat i zapach Maroka. Wszystko za sprawą naszych przyjaciół z Etnochaty Topolej z Goleszowa, którzy przygotowali moc atrakcji. Wieczór rozpoczęła prelekcja Anety Okupskiej-Pońć na temat działalności Etnochaty oraz Stowarzyszenia Africae Deserta Project, która opowiedziała o niezwykłej fuzji kultur jaka zawiązała się podczas realizacji projektu „Górale na Saharze”. Następnie reżyserka Elwiry Surdy zaprezentowała „Przestrzeń rzeczy niesamowitych” oraz etiudę „Marocco”.  W czasie wieczoru można było degustować herbatę marokańską i olej arganowy. Sekrety naszego Muzeum przybliżyła etnograf Małgorzata Wójtowicz-Wierzbickiej. Kulminacyjnym punktem wieczoru był koncert  Mustafy El Boudani z Maroka. Pod koniec koncertu do muzyka dołączyli: Piotr Kolecki, Maciek Zieliński i Marek Podlecki.

Na zakończenie odbyła się projekcja filmu Muzeum-Utracone 2018 zrealizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

Głównym sponsorem wieczoru był Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej.