Wielka Sobota w Muzeum

Jak co roku Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju pragnie zaprosić wszystkich do udziału w uroczystościach związanych z wiosennym cyklem obrzędowym. W Wielką Sobotę o godzinie 12:00 odbędzie się uroczyste święcenie pokarmów w zabytkowym otoczeniu przy starym kościółku – Muzeum.

Przy tej okazji Dziecięcy Zespół Regionalny „Majeranki” zaprezentuje dawne zwyczaje związane z okresem Świąt Wielkanocnych.

W tym roku przyniesione koszyczki wezmą udział w konkursie. Czekamy na tradycyjny koszyczek wielkanocny w którym nie powinno zabraknąć, kraszanek (jaja w całości barwione naturalnymi barwnikami ), chleb, sól, masło, kiełbasa, itp. Warto zapytać najstarszych co i w jakiej formie dawniej wchodziło w skład święconki.

Zapraszamy do spędzenia nadchodzącej soboty w muzealnym otoczeniu.