Otwarcie wystawy i promocja książki, czyli zagórzański wieczór w Muzeum

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju zaprasza na wieczór pełen atrakcji związanych z kulturą tradycyjną Zagórzan.

15 stycznia 2014 r. o godzinie 16:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „gdzie TUROŃ chodzi… – rzecz o dawnym kolędowaniu”. Wystawa po raz pierwszy prezentuje wybrane stroje i akcesoria kolędnicze ze zbiorów Muzeum oraz archiwalne fotografie przedstawiające grupy kolędnicze z regionu. Otwarcie wystawy odbędzie się we wnętrzu starego kościółka – Muzeum a uświetni je występ najprawdziwszej grupy kolędniczej z Zespołu Regionalnego Rabianie z Raby Niżnej.

Następnie w budynku biurowym Muzeum w sali Akademii Malarstwa na Szkle odbędzie się promocja publikacji wydanej w 2013 r., pod redakcją dr Urszuli Janickiej – Krzywdy pt. „Kultura ludowa Górali Zagórzańskich”. Monografia jest czwartym tomem serii dotyczącej Kultury ludowej Górali Polskich wydawanej przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie. W ramach promocji odbędą się prelekcje dotyczące wybranych fragmentów artykułów z niniejszej publikacji.

Natomiast o godzinie 18.00 rozpocznie się „Wieczór z folklorem” na scenie Teatru Rabcio. Wystąpią Dziecięcy Zespół Regionalny Majeranki oraz gwiazda wieczoru – zespół KUD „FRA” z Serbii!

WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy

image_pdfPobierz PDFimage_printWydrukuj PDF