O Zagórzanach słów kilka.

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Piotra Lulka „Zagórzanie – tradycja, muzyka, taniec”, która odbędzie się w Muzeum im. Wł. Orkana 18 września 2015 r. o godz. 16.00, podczas wernisażu wystawy „ Wspomnienie…Władysław Orkan 85. rocznica śmierci .”

Piotr Lulek – popularyzator folkloru, współtwórca zespołu Kasinianie,  folklorysta , animator kultury, a zwłaszcza kultury ludowej regionu górali zagórzańskich.  Urodzony  20 lutego 1954 roku w Kasinie Wielkiej w rodzinie chłopskiej. Uzyskał wykształcenie  wyższe zawodowe ze specjalnością  folkloru Karpat i Podkarpacia, ukończył również policealne Studium Oświaty i Kultury w Warszawie ze specjalnością organizacja pracy kulturalno oświatowej.

„Historia, tradycja, wiara to wartości, które świadczą o naszej kulturze, o naszej tożsamości, poczuciu godności  każdego z nas. Brak wartości  w życiu  człowieka powoduje, że  czujemy  pewnego rodzaju pustkę.(…) Poczucie swojej wartości, poszanowanie własnej kultury, znajomość swojej historii, i wiara pozwoli każdemu z nas godnie przeżyć swoje życie, a także przekazać wszystkie te wartości młodym pokoleniom.(…)
Zagórzanie to jedna z grup góralskich, która ma swoją historię, kulturę, posiada tradycyjną muzykę i taniec ludowy, strój ludowy, które godne są przekazania następnym pokoleniom. Stosując się do wskazań do synów Podhala pragnę przekazać wszystko to, co zdobyłem dzięki swojej pracy, nauce i zainteresowaniom, następnym pokoleniom.”
–Piotr Lulek

image_pdfPobierz PDFimage_printWydrukuj PDF