Karpaty pełne czarów

Otwarcie wystawy oraz promocja książki pt. „Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich” wydanej nakładem PTH, już za nami. Imprezę rozpoczął wykład kulturoznawczy prowadzony przez naszą nieocenioną panią etnograf Małgorzatę Wójtowicz-Wierzbicką. Licznie zgromadzona młodzież z Gimnazjum im. Św. Rodziny w Rabce – Zdroju wysłuchała opowieści na temat czarów, boginek, uroków i wszelkich wierzeń naszych dziadów.
Wieczorem goście mogli obejrzeć wystawę fotografii p. Zofii Kity – „Mistyczny świat karpackich wierzeń w fotografii Zofii Kity”. Zgromadzonych powitał Wojciech Kusiak i Robert Kowalski, który bliżej nakreślił kulisy wydarzenia. Impreza zakończyła się promocją i prezentacją projektu w „ Akademii malarstwa na szkle”.
Początek książce „ Karpaty pełne czarów”, dała konferencja naukowa Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu i Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec, zorganizowane w 2013.
Projekt edukacyjno-naukowy „Karpaty pełne czarów”, został realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Limanowskiego.