Jarmark w Muzeum 2014 – 22 lipca

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju serdecznie zaprasza na doroczny Jarmark w Muzeum. Ta impreza plenerowa zrzeszająca lokalnych twórców ludowych i rękodzielników odbędzie się tradycyjnie 22 lipca w święto odpustowe przy starym rabczańskim kościółku.

W tym roku podczas kiermaszu regionalnego zaprezentują swe wyroby rzeźbiarze, zabawkarze, garncarze, snycerze, hafciarki, artyści i rękodzielnicy z regionu. Tegoroczna edycja zgromadzi rekordową ilość wystawców, artystów i rękodzielników.

W ramach Jarmarku w Muzeum 2014 odbędą się pokazy i warsztaty dawnych rzemiosł. Pod okiem twórców będzie można spróbować swoich sił przy kole garncarskim, wykonać drewnianą zabawkę, pająka ze słomy, kwiaty z bibuły. Na ciekawych świata czekają warsztaty składania papieru techniką origami i wykonywanie biżuterii z guzików.

W programie imprezy występ kapeli Gorczańskiego Oddziału Związku Podhala, oraz smakołyki kuchni góralskiej.

Głównym sponsorem imprezy jest rabczańska Ciastkarnia „Karpatka” Tadeusza Obłąka.

W trakcie trwania „Jarmarku w Muzeum” serdecznie zapraszamy do zwiedzenia XVII-wiecznego zabytkowego kościółka, wraz z ekspozycją stałą oraz nową wystawą „Heródek – Orawski Nikifor”.

Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Suzanny Ferfogli z Gorycji we Włoszech i Dominiki Figurskiej z Wrocławia w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.