Wystawa ‘Wędrowanie ku Bogu’ Małgorzaty Ewy Czernik

W piątek 21.04.2023 w Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju odbył się wernisaż wystawy Małgorzaty Ewy Czernik pt. ‘Wędrowanie ku Bogu’. Dyrektor Muzeum Zbigniew Wójciak witając przybyłych gości m.in. burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra, Radnego Rady Powiatu Nowotarskiego i Komisji Kultury Stanisława Kiersztyna, Dyrektora Centrum Kultury Promocji i Sportu w Rabce-Zdroju Bolesława Barę, zgromadzonych przyjaciół, sąsiadów i turystów, mówił o roli Muzeum w promowaniu i pokazywaniu naszych rodzimych artystów w ich posłannictwie w kreowaniu 'tej artystycznej rzeczywistości’ otaczającego nas porządku naszej 'małej ojczyzny’. Małgorzata Ewa Czernik to malarka, poetka, preformerka oraz animatorka życia kulturalnego w różnych regionach w Polsce i poza jej granicami, a ta wystawa w niezwykły sposób wpisała się we wnętrze Muzeum – starego modrzewiowego kościółka. Autorka wystawy w niezwykle plastyczny sposób opowiedziała o swojej drodze wędrowania po meandrach życia zawodowego, osobistym rozwoju jako artystki, malarki, scenografa… Ze wzruszeniem witając przybyłych na to wydarzenie gości, z którymi poznała się na różnych etapach życia – od szkoły podstawowej, aż po ostatnią ekspozycję, gdzie współtworzący z artystką wystawę pracownicy muzeum, stali się kolejnymi 'animatorami’ tej niezwykle osobistej wystawy. Wystawa pozostanie w muzeum do końca czerwca, a każdy kto chciałby zobaczyć wnętrze kościółka w zupełnie innej odsłonie powinien zawitać do Muzeum, aby osobiście 'przeżyć’ to 'Wędrowanie ku Bogu’ Małgorzaty Ewy Czernik.