Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Ewy Czernik pt. „Wędrowanie ku Bogu”

Dyrektor Muzeum Zbigniew Wójciak i Artystka Małgorzata Ewa Czernik zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa pt. „Wędrowanie ku Bogu”, który odbędzie się 21 kwietnia 2023 roku o godz. 18.00 w budynku ekspozycyjnym Muzeum (drewniany XVII w. kościół).

Małgorzata Ewa Czernik to malarka, poetka, performerka oraz animatorka życia kulturalnego w różnych regionach w Polsce i poza jej granicami. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Jej niekonwencjonalna twórczość obejmuje, poza malarstwem sztalugowym, freski, rysunki satyryczne  i scenografie. Artystka współpracowała z instytucjami kultury min.: z Teatrem Wielkim i Operą Narodową – jako scenograf, była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki, wiele lat prowadziła – na stanowisku kuratora wystaw – Praskie Centrum Wystawowe w Warszawie, a do dziś uczestniczy w różnych dziełach charytatywnych.

W 2010 r. wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki i Nauki „ Eros in Art” w Grecji pod patronatem UNESCO. Zaproszona została także do promocji polskiej sztuki w Londynie i Irlandii gdzie przedstawiła autorską wystawę obrazów pt. „Bajki Polskie” . W Wiedniu prezentowała podczas pokazu mody ręcznie malowane suknie, odbyła się tam także  wystawa obrazów artystki pt. „Tańczące ogrody”. 

Prace Małgorzaty Czernik znajdują się w zbiorach prywatnych lub zostały zaprezentowane w: Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Norwegii,  Indiach, na Filipinach, we Francji, Serbii i w wielu innych zakątkach świata.

Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność, min. Nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego za rok 2003 w dziedzinie plastyki i za działalność na rzecz animacji kultury. Odznaczona została medalem za twórczość w ramach obchodów Roku Reymontowskiego. Artystkę uhonorowano także wpisem w książce pt.  „ ZŁOTE MYŚLI Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca. Twórcy Wizerunku Polski.”

kuratorka wystawy: Aleksandra Traczyk

aranżacja wystawy: Iwona Ciesielska

Serdecznie zapraszamy

Wstęp wolny

image_pdfPobierz PDFimage_printWydrukuj PDF