Warsztaty dla Rabka-Festival „Zęby z rabczańskiego kościółka czyli nowe życie starych historii”.

Również nasze muzeum miało szansę wziąć udział w Rabka Festival – wielkim rabczańskim święcie literatury dziecięcej. A oto jak pracowały dzieci podczas warsztatów etnograficzno-literackich pt. „Zęby z rabczańskiego kościółka czyli nowe życie starych historii” które poprowadziły Małgorzata Wójtowicz-Wierzbicka i Natalia Klęsk, autorki legendy. Motywem przewodnim zajęć była legenda, „O Bacy Bulandzie, dzielnej Marynie i zębach z rabczańskiego kościółka” – nagrana w ramach projektu Zabookowani w sztuce Barbary Wójcik-Wiktorowicz i Katarzyny Pokuty z Teatru Sztuk w Jaworznie. W programie warsztatów poznanie tajników wiejskiej codzienności pocz. XX w. zagadnień związanych z pasterstwem, kowalstwem oraz zwyczajami tutejszych Górali, wysłuchanie we wnętrzu zabytkowego kościoła legendy, zjaęcia plenerowe, dotyczące zilustrowania legendy. Warsztaty uruchomiły zdolności słuchania tekstu, interpretowania go i pobudzania wyobraźni w pracy plastycznej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.