Coś co zostanie – warsztaty fotograficzne wokół fotografii Zofii Rydet

COŚ, CO ZOSTANIE 2016

warsztaty fotografii dokumentalnej dla młodzieży w Rabce-Zdroju
3-7 października 2016 r.

Czy wiesz, jak zmieniała się Rabka na przestrzeni lat?
Chcesz poznać historię swojej miejscowości, i lubisz fotografować.
Chciał(a)byś na 5 dni zamienić się w dokumentalistę.
Dołącz do nas!

Zapraszamy młodzież w wieku 15-19 lat do udziału w warsztatach fotograficznych i działaniach bazujących na fotografiach autorstwa Zofii Rydet (artystki fotografki związanej z Rabką), wykonanych w Rabce w latach 1950-1990.

Nasz plan działań 3-7 października 2016:
WARSZTATY FOTOGRAFII DOKUMENTALNEJ,
– wspólnie podążymy szlakiem Zofii Rydet, poszukamy miesjc z fotografii artystki wykonanych w Rabce, sprawdzimy czy istnieją nadal, jak bardzo się zmieniły, spróbujemy odtworzyć podobne kadry współcześnie
UWAGA! Pierwsza zbiórka: 3.10.2016, poniedziałek, g. 15.30 Akademia Malarstwa na Szkle – Muzeum im. Wł. Orkana, ul. Sądecka 6.
Warsztaty odbywać się będą codziennie w g. 16.00-19.00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Posiadanie własnego aparatu fotograficznego nie jest wymogiem! Wystarczy ciekawość i gotowość do spotkania.

Prowadzenie: Pola Rożek i Paweł Ogrodzki
Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/515672898631623/
Filmowa zapowiedź warsztatów https://www.youtube.com/watch?v=rgcUYdgLy2U

COŚ, CO ZOSTANIE to projekt realizowany przez Fundację im. Zofii Rydet. W ubiegłych latach były to lokalne działania fotograficzne w miejscowościach, w których Zofia Rydet (artystka fotografka, 1911-1997) realizowała słynny projekt „Zapis socjologiczny”. Zbiór 14 000 zdjęć (zofiarydet.com) dokumentuje osoby, wnętrza i realia społeczno-kulturowe polskich wsi. Po 30 latach fotografie budzą żywe reakcje – zarówno w sieci jak i w gronie rodzinnym/sąsiedzkim, stały się pretekstem do rozmów i spotkań.

W 2016 roku projekt COŚ, CO ZOSTANIE realizowany będzie w Rabce-Zdroju, miejscowości z którą związana była artystka i gdzie została pochowana.

Organizator: Fundacja im. Zofii Rydet
www.fundacjarydet.pl | www.zofiarydet.com | www.facebook.com/coscozostanie