Wernisaż wystawy pt. „Malarstwo Władysława Kopytek”

Dyrektor Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju oraz Artystka z rodziną mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy pt. „Malarstwo Władysława Kopytek”, który odbędzie się w zabytkowym drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny przy ul. Orkana 2, 06.05.2022, o godz. 17:00

Wystawa prezentuje prace malarskie artystki wykonane w różnych technikach. Wyjątkowym zbiorem, który prezentujemy przy okazji wystawy indywidualnej artystki są malowane ręcznie plakaty do wydarzeń muzealnych pochodzące ze zbiorów Muzeum.

Urodzona w 1944 roku w Krynicy. W 1965 roku ukończyła pomaturalną, trzyletnią, Państwową Szkołę Architektury w Rzeszowie; tam – pod okiem inż. Ludwika Pisarka, architekta wykładowcy lwowskiej szkoły – poznawała rysunek i malarstwo.

Po przyjeździe do Rabki w 1968 roku, podjęła pracę w Uzdrowisku Rabka, w dziale technicznym Następnie, w latach 1974/75, pracowała jako referent ds. budownictwa w Urzędzie Miasta Rabka-Zdrój.

W 1976 roku rozpoczęła pracę w Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju. Na zlecenie Muzeum wykonywała plakaty do organizowanych wystaw. Był to stosunkowo krótki czas, ponieważ niedługo potem rozpoczęła własną działalność handlową.

Marzenia malarskie zaczęła spełniać będąc już na emeryturze. W 2006 roku, gdy powstało Stowarzyszenie Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku, odnalazła się w działającej w jego strukturach sekcji plastycznej, która dała Jej możliwość realizacji wciąż drzemiących pasji malarskich. Maluje przede wszystkim pejzaże i kwiaty, posługując się pastelami i techniką akrylową. Brała udział w wielu wystawach i wernisażach zbiorowych w Rabce-Zdroju, Starym Sączu i Mszanie Dolnej.

Serdecznie zapraszamy

image_pdfPobierz PDFimage_printWydrukuj PDF