Spotkanie autorskie Magdaleny Wolińskiej – Riedi w zabytkowym kościele

Dyrektor Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, firma 'Krysti’ i 'Dubiel Vitrum’,
a także Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi, dziennikarką Telewizji Polskiej, i reportażystką zajmującą się tematyką związaną z Watykanem.
Spotkanie odbędzie się w muzeum 8 października o godzinie 18.00.

Magdalena Wolińska-Riedi, lingwistka, tłumaczka, producentka i dziennikarka, ukończyła studia magisterskie w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studia doktoranckie na Wydziale Historii Kościoła Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie i Akademię Dyplomatyczną PISM w Warszawie. Tłumaczka Trybunału Roty Rzymskiej i Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, realizatorka
i współproducentka ponad 20 filmów dokumentalnych i seriali o Watykanie i papiestwie.
Jako wolontariuszka podczas ŚDM w 2000 roku poznała swego przyszłego męża, jednego z członków papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Przez 16 lat obywatelka Watykanu. Od 2014 roku korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie i w Watykanie. Szczęśliwa mama dwóch córek.

Kobieta w Watykanie(2019)
Zdarzyło się w Watykanie(2020)
Z Watykanu w świat(2021)

serdecznie zapraszamy