Quest „Śladami historii zdroju w Rabce” poleca się na jesienne wyprawy odkrywców.

Quest „Śladami historii zdroju W Rabce” zabierze Was do lat świetności przedwojennego uzdrowiska. Quest powstał w ramach projektu „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski”. Współtworzyli go pracownicy Muzeum, Biblioteki Pedagogicznej w Rabce, Urzędu Miasta Rabka-Zdrój, Punktu Informacji Turystycznej oraz Fundacja Mapa Pasji. Zapraszamy do zabawy małych i dużych odkrywców.

Tematyka:
Wędrując questem, poznasz historię rabczańskiego uzdrowiska. Bogactwami naturalnymi Rabki-Zdroju są solanki, które wykorzystuje się do płukania gardła, kąpieli i inhalacji.

Gdzie to jest:
Rabka-Zdrój to znane uzdrowisko w powiecie nowotarskim woj. małopolskiego, gdzie ścierają się wpływy różnych grup etnograficznych, w tym Górali Zagórzańskich. 

Jak szukać skarbu:
Quest to gra, w którą można grać w dowolnej chwili. Wystarczy uważnie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki, by otrzymać końcowe hasło prowadzące do skarbu – pamiątkowej pieczęci!

Zamień pieczęcie na odznaki:
Ukończyłeś quest? Zaloguj się na swoje konto w serwisie questy.com.pl (rejestracja jest bezpłatna), dodaj quest przebyty z ulotką do swoich wyników, podając jego hasło. Jego pieczęć pojawi się na Twoim koncie. Im więcej ukończonych questów, tym wyższy stopień odznaki PTTK Questy-Wyprawy Odkrywców! Więcej przeczytasz tutaj

https://questy.com.pl/quest/sladami-historii-zdroju-w-rabce

Dodatkowe informacje:
Więcej o małopolskich góralach dowiesz się na stronie www.skarbygorali.pl. Możesz także ściągnąć bezpłatną aplikację „Skarby Górali”, zawierającą questy, zdjęcia, teksty i filmy poświęcone ośmiu grupom małopolskich górali. Poznaj Górala spoza Podhala!

Początek wyprawy:
Skwer przy ujęciu wód mineralnych i Kawiarni Zdrojowej, przy al. Tysiąclecia w Rabce-Zdroju. GPS: 49.60887N 19.96638E

Opiekun questu:
Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce- -Zdroju, e-mail: biuro@muzeum-orkana.pl, tel. 18 26 76 289, www.muzeum-orkana.pl

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 157logo-298979673.jpg
image_pdfPobierz PDFimage_printWydrukuj PDF