Muzeum w Krajobrazie. Krajobraz w Muzeum – zakończenie projektu

W tym roku Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju obchodzi 85 urodziny. Rocznicowe obchody uświetnił FESTIWAL MUZEUM W KRAJOBRAZIE. KRAJOBRAZ W MUZEUM przywołujący pamięć o założycielach tego Muzeum: pasjonatów krajoznawstwa, zarażonych ideą bezinteresownego, społecznikowskiego działania.Wizjonerstwo i zaangażowanie przyczyniły się do powstania cennej i unikatowej kolekcji etnograficznej, eksponowanej w przyziemiu wieży zabytkowego kościoła.
W ramach festiwalu, odbyły się m.in.:
➡ wędrujące warsztaty dla dużych i małych, (Klajster Majster, Stowarzyszenie Lokomotywa, Fundacja Macerat, Zagórzańskie Dziedziny i muzealny zespół
➡ działania animacyjne w terenie (Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz)
➡ integracyjny plener malarski
➡ 5 wycieczek „Śladami pierwszych znakarzy szlaków” (Wilczy Las)
➡ atrakcje krajoznawcze i nie tylko przy naszym Muzeum (GOPR oddział Rabka, Nadleśnictwo Nowy Targ, KGW Łętowe, Dawnej Rabki Czar)
oraz
➡ SPOTKANIA W KRAJOBRAZIE MUZEUM z wyjątkowymi Gośćmi: Gorczański Park Narodowy, Our Little Adventures, Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu – Grupa Regionalna Podhale, Paragon z podróży, Ekwipunek Dźwigany Codziennie


Organizator: Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju,
Współorganizator: Miasto Rabka-Zdrój, Fundacja Rozwoju Regionu-Rabka
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”

image_pdfPobierz PDFimage_printWydrukuj PDF