Koncert organowy Ondřeja Valenty

10 sierpnia 2023 r. w Muzeum im. Władysława Orkana późnym popołudniem w zabytkowych wnętrzach starego kościółka odbył się kolejny koncert w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. ks. Kamila Kowalczyka. Przybyłą do Muzeum publiczność przywitał, w tym Mamę ks. Kamila Kowalczyka i Burmistrza Rabki-Zdroju pana Leszka Świdra, – Zastępca Dyrektora Muzeum Wojciech Kusiak – przybliżając również postać patrona Festiwalu – ks. Kamila Kowalczyka, sylwetkę Ondřeja Valenty przybliżył Dyrektor Artystyczny Festiwalu – Wojciech Gracz.

Zgromadzoną widownię zachwycił mistrzowskim wykonaniem utworów Czech Ondřej Valenta, który oprócz działalności muzyka koncertowego, pracuje jako pedagog w Szkole Muzycznej Mladá Boleslav oraz w Konserwatorium Praskim. Publikuje również artykuły z zakresu muzyki klasycznej.

Na zakończenie koncertu publiczność zgotowała muzykowi niezwykle gorącą owację, a Burmistrz Leszek Świder podziękował organiście za niezwykły koncert, a organizatorom za przygotowanie, mimo trudności, tak pięknego i ważnego  dla Rabki – Zdroju wydarzenia.

Patronat nad Festiwalem objął Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu i Urząd Miejski w Rabce-Zdroju oraz Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej.

Kolejny koncert festiwalowy już za tydzień – 17. sierpnia 2023r. o godz. 17.00.