Jarmark w Muzeum 2017 – zaproszenie

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju serdecznie zaprasza na doroczny Jarmark w Muzeum 2017. Ta impreza plenerowa zrzeszająca lokalnych twórców ludowych i rękodzielników odbędzie się tradycyjnie 22 lipca w święto odpustowe przy starym, XVII wiecznym kościółku w Rabce.

W tym roku podczas kiermaszu regionalnego zaprezentują swe wyroby rzeźbiarze, zabawkarze, snycerze, i rękodzielnicy z naszego regionu.

W ramach Jarmarku w Muzeum 2017 odbędą się warsztaty rękodzieła. Pod okiem twórców będzie można wykonać m. in. drewnianą zabawkę czy też kwiaty z bibuły. Na ciekawych świata czekają warsztaty składania papieru techniką origami.

O 12:00 dla zgromadzonych gości zagra na dudach słynny rabczański konstruktor instrumentów ludowych i muzyk Piotr Majerczyk.

Wyjątkowym wstępem do święta odpustowego będzie uroczysta premiera filmu dokumentalnego o zmarłym niedawno ostatnim skomielniańskim garncarzu Edwardzie Gacku, który od lat był uczestnikiem naszych kiermaszy regionalnych. Autorami filmu są Robert Miśkowiec i Piotr Kuczaj. Premiera odbędzie się 21.07.2017 r. o godz. 18:00 w starym kościółku-Muzeum przy ul. Orkana 2

image_pdfPobierz PDFimage_printWydrukuj PDF