INAUGURACJA PROJEKTU „Apteka pod Gwiazdą”

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju oraz Małopolski Instytut Kultury serdecznie zapraszają na inaugurację projektu „Apteka pod Gwiazdą – pamięć miejsca i ludzi” realizowanego w ramach projektu Małopolskiego Instytutu Kultury pt. „Małopolskie Wizyty Muzealne”.

Spotkanie inauguracyjne rozpoczyna prace nad nową wystawą czasową w rabczańskim Muzeum. Planowana wystawa będzie opowieścią o ważnym miejscu na mapie naszego miasta jakim była „Apteka pod Gwiazdą”. Mamy nadzieję, że spotkanie stanie się forum wymiany wspomnień o tym ważnym dla Rabczan miejscu a także o ludziach związanych z rabczańskim aptekarstwem.

14.12.2023 r. godz. 13:00 w Muzeum im. Władysława Orkana – Akademia Malarstwa na Szkle,

ul. Sądecka 6, Rabka-Zdrój

W programie spotkania:

-prezentacja projektu

-prelekcja mgr. farm. Iwony Dymarczyk z Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego

-warsztaty koncepcyjne

Organizatorzy: Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, Małopolski Instytut Kultury

Partner projektu: Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego