Wyniki 57. Konkursu Palm Wielkanocnych

Kolejny konkurs za nami. Składamy gratulacje zwycięzcom i wyróżnionym wybranym spośród 100 palm.

Jury w składzie:

– Piotr Lulek – Znawca kultury ludowej, przewodniczący jury,
– Marcin Kudasik – Znawca kultury ludowej,
– Aleksandra Traczyk – pracownik Muzeum im. Wł. Orkana,

nagrodziło:

Palma Najpiękniejsza

Miejsce I – Anna i Wojciech Dulańscy
Miejsce II – Śląskie Centrum Rehabilitacji Uzdrowiskowej im. A. Szebesty
Miejsce III – Natalia Kielusiak

Palma Współczesna

Miejsce I – Karolina Kubicz
Miejsce II – Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce- Zdroju
Miejsce III – Katarzyna Żądło

Palma Tradycyjna

Miejsce I – Zespół Regionalny „Cyrniawa” z Krzeczowa
Miejsce II – „Paradne Gosposie” Kasina Mała
Miejsce III – Iga i Marcin Stachura

Dodatkowo Jury przyznało dziewiętnaście wyróżnień:
1.    Karina Bochnak
2.    Janusz Kłeczek
3.    Julia Mlekodaj
4.    Szymon i Alicja Luba
5.    Przedszkole Miejskie nr 1 w Rabce – Zdrój
6.    Kuba i Kacper Źrubek
7.     Jakub Kołatek
8.    Gabriela Rapacz
9.    Weronika Domałaczny
10.    Michał Wojdyła
11.    Tomek Gacek
12.    Oddział Opiekuńczy Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju
13.    Agnieszka Wietrzyk
14.    Barbara Diurczak
15.    Zosia i Agatka Polak
16.    Dominik Bucki
17.    Sebastian Adamiec
18.    Justyna Hellebrand(?)
19.    Paulina Leśniak

Dyrektor Muzeum dodatkowo wyróżnił:

– Dziecięcy Zespół Regionalny „Majeranki” działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce.
– Góralski Zespół Regionalny „Robcusie” działający przy ZP o/Gorczańskim w Rabce Zdroju. 

Nagrody sponsorowali:

1. Starosta Nowotarski – Krzysztof Faber
2. Burmistrz Rabki-Zdroju – Ewa Przybyło
3. p. Andrzej Dubiel – Firma „Dubiel Vitrum”
4. p. Agnieszka i Marek Worwa – Firma „MAX” produkcja, dystrybucja
5. p. Piotr Miśkowiec – Firma TECH-BUD Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane
6. p. Bogdan Sroka – Firma RabFol Producent Folii Polietylenowych
7. p. Krzysztof Bagadziński – DW. „Światowid”
8. P. Marek Traczyk – FPH „Twoja Marka”