Muzeum wczoraj i dziś w fotografiach ze zbiorów Piotra Kuczaja – zaproszenie na wystawę

Od 6. marca w naszym Muzeum zagościła nowa wystawa czasowa pt. „Muzeum im. Władysława Orkana wczoraj i dziś w fotografiach ze zbiorów Piotra Kuczaja”.

Autorem wystawy jest znany rabczański fotoreporter, dokumentalista od lat archiwizuje i dokumentuje historię Rabki i okolic. Jego wielką pasją jest kolekcjonowanie archiwalnych fotografii oraz pocztówek z Rabki. Autor albumu „Złote lata Rabki-Zdroju” jest jednocześnie redaktorem profilu na facebook’u pod tym samym tytułem.

Wystawa prezentuje jak zmieniło się otoczenie zabytkowego drewnianego XVII w. kościółka pw. św. Marii Magdaleny na przestrzeni 100 lat. Materiał ilustracyjny do wystawy stanowią zarówno archiwalne fotografie w większości pochodzące z początku XX w., dotąd nieprezentowane szerszej publiczności, pochodzące ze zbiorów Piotra Kuczaja, a także zdjęcia współczesne prezentujące kościół w jego nowej roli wnętrza-ekspozycji, którą zyskał za sprawą Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia Muzeum do czerwca 2018 r.